Puan Ver:
Açıklama : Araştırmalarımıza göre Konya'da yaşayan amcamıza Poşetli Dede deniliyormuş. Halinden gariban olduğu anlaşılan amcamızın dikkat çekici özelliği ise bir kimyager olması.

Görüntülerde de atomu anlatışından bunu anlayabilirsiniz. Acaba gerçekten kimyager mi diye araştırma yaparken karşımıza bir genç vatandaşın yazdığı anısı çıktı, sizlerle de paylaşmak isteriz.

Genç öğrenci kardeşimiz bir gün dersane çıkışı tramvaya biner ve bir bayanın yanına oturur. Az sonra tramvaya nam-ı değer Poşetli dede biner. İnsanlar ilginç bakışları altında Kimyager amcamız gencin yanından geçerken genç amcanın kolunu tutar ve yer verir. O anda cam kenarında oturan kız çığlık atar ve arkaya doğru kaçar. Ardından genç biraz sonra ineceği için Konya'lı poşetli dedeyi cam kenarına oturtur. Biraz muhabbet ederler ve poşetli dede gençten 3.5 TL ister. Genç neden 3.5 TL deyince ayakkabı alacağını söyler. Genç farkettirmeden ayaklarına bakar ve ayağında birkaç tane poşet görür, ayakkabılarını göremez (!)

Genç kardeşimiz o gün de ayakkabı almıştır. Almak için de uzun uzun düşünmüştür, acaba hangi markayı alsam diye. Bunun büyük ızdırabıyla ayağından çıkarıp vermek ister ama Poşetli Dedemizin bir işine yaramaz diye düşünür; cebindeki tüm harçlığını sözde Deli denilen Konyalı Poşetli Dede'ye verir.

Bu arada kimyager mi gerçekten diyerek derslerde öğrendiği kimya ile ilgili bazı formüller sorar ve deli denilen kişi doğru cevaplar verir. Bu bilgi gerçekten doğru mudur bilinmez ortada başka hakikatler var.

İlahi Sevenler olarak bu videoyu açıklamasız bırakmak istemedik ve daha derin düşünmeniz için bu anıyı paylaştık.

ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Kaynak: www.ilahisevenler.com

İzlenme : 20273 | Puan : 4.0
Süre: 03:09 | Tarih : 07.12.2012
Etiketler : konyalı deli kimyager konyalı poşetli dede konyalı deli kimyager konyalı deli hasan mardinli
URL      :
Yorumlar
Yazan : Talip İşbitirici |Tarih : 27.09.2014
Poşetli amca dün Konya otogarında bir otobüsün altında kalarak vefat etmiş.

Yazan : Abdullah Sabri ÇELİK |Tarih : 02.04.2013
Valla yazık bu adama o kadar da devletten yardım isteyor fakat nafile. Adam ölünce kıymetini anlarlar ancak,böyle bir ''ATOM'' Mühendisine koskoca ''KONYA'mız mı sahip çıkamıyor. Şİmdi adama mı yazık yoksa Konya ya mı?Kimsesiz zavallı bu adamı bari bir devlet huzur evine verebilirlerdi. Konyanın düştüğü bu durum hiç de iç açıcı değil. '' LÜTFEN BİLİM İNSANLARIMIZA VE VE YAŞLILARIMIZA SAHİP ÇIKALIM ONLARI KORUYUP KOLLAYALIM'' Yazar : Abdullah Sabri ÇELİK

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar