Puan Ver:
Açıklama : 112 ve 108 yaşındaki Kanat kardeşler, 5'inci kuşak torunlarını görüp, 245 kişilik aileye ulaştı.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 112 yaşındaki Ömer Kanat ile 108 yaşındaki Semun Kanat kardeşler, 5'inci kuşak torunlarını görüp, 245 kişilik aileye ulaştı.

7 çocuk babası Ömer Kanat ve 2 çocuk babası Semun Kanat kardeşler, uzun yıllar keçi çobanlığı yaptıklarını, bol bol keçi sütü içerek beslendiklerini, keçi sütünden yapılan tereyağlı yemekleri yediklerini, uzun ömürlü olmalarında da doğal beslenmenin önemli olduğunu vurguladı. Kanat kardeşler, beslenmenin yanı sıra hayvanların peşinde her gün kilometrelerce yürüdüklerini, çoğu kez pınarlardan su içtiklerini, kış aylarında da çukurlarda biriken yağmur sularıyla susuzluklarını giderdiklerini anlattılar.

KAYITLARDA, AĞABEY KARDEŞİNDEN 14 YAŞ KÜÇÜK

Semun Kanat'ın kimliğinde doğum tarihi 1905 olarak görünmesine rağmen, 4 yaş büyük ağabeyi Ömer Kanat'ın kimliğinde doğum tarihi 1919 yazıyor. Resmi kayıtlara göre kardeşinden 14 yaş küçük görünen Ömer Kanat, "Hatay Türkiye topraklarına dahil olunca, biz de Türkiye vatandaşı olduk. Ancak o tarihte nüfus kayıt işlemlerinde gerçek yaşım yazılmamış. Ben 112 yaşındayım, kardeşim ise 108 yaşındadır" dedi.

Ömer ve Semun Kanat kardeşler, torunlarına da alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını, bol bol keçi sütü içmelerini tavsiye ettiklerini söyledi.
İzlenme : 6800 | Puan : 3.7
Süre: 02:53 | Tarih : 04.01.2013
Etiketler : 112 yaşındaki kardeşler 108 yaşındaki kardeşler uzun yaşamanın sırları uzun yaşamış insanlar en uzun yaşayanlar sağlıklı uzun yaşamak
URL      :
Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur ve yorumunu gönder.

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar