Puan Ver:
Açıklama : 100'ün üzerinde sivilin bir kaç saatte katledildiği Gazze’nin Şecaiyye mahallesi’nde ailesini arayan, bir yandan da uluslarası yardım kuruluşuna yıkımı gösteren bir genç, keskin nişancılar tarafından adice defalarca vuruldu.

Yorum yapmak istedik ama İbrahim Suresi'nin 42. Ayeti'ni paylaşmamızın daha doğru olacağını düşündük... Ayet şöyle diyor: "Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onları ancak, gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor."


Uluslararası Dayanışma Örgütü, her anı kaydedilen bu olayın ardından ismini bilmedikleri bu gencin öldüğünü açıkladı. Örgüt üyeleri gencin cesedini oradan almayı başaramadıklarını da açıkladı.

Olaya şahit olan aktivist Rina Andolini'nin Facebook sayfasından olayı şöyle anlattı:

"Şecaiyye'de bugün 3 saatlik bir ateşkes vardı, yabancılardan bazılarımız bölgeye giderek yıkıntıların altında kalanlara yardım etmeyi denemeye karar verdik. Şecaiyye'deki yıkım hayatımda gördüğüm başka hiçbir şeye benzemiyor - bombalanmamış, top ateşine tutulmamış hiçbir yer yok.Oraya vardığımızda ailesini arayan bir gençle karşılaştık. Hep birlikte ona yardım etmeye karar verdik.Ateşin ortasında kaldık. Bunu beklemiyorduk çünkü ateşkes vardı; gidip güvenlik içinde işimizi yapıp dönebileceğimizi düşünmüştük. Ailesini arayan genç vuruldu. Kimse ona yardım edemiyordu, iki adım ötemizdeydi ancak yanına gidersek bizim de öldürüleceğimizden hiç şüphem yok. Daha sonra bir atış daha oldu, ve hedefi bulamayan dördüncü bir atış daha. Çocuk ikinci kurşunla ölmüştü. Her tarafta şarapnel vardı."


İzlenme : 7102 | Puan : 2.7
Süre: 01:29 | Tarih : 28.07.2014
Etiketler : filistin gazze şecaiyye gazze keskin nişancı filistin keskin nişancı son nefeste şehadet
URL      :
Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur ve yorumunu gönder.

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar