Puan Ver:
Açıklama :
Kayseri'de 5 kişilik Tokluman ailesi, İsrail'in Gazze'ye saldırmasını protesto amacıyla yürüyüşe başladı. Ali Tokluman, eşi ve çocuklarıyla birlikte Gazze'ye kadar gitmek istediklerini söyleyerek, destek istedi.

Eşi Fatma, çocukları Talha (19), Harun (20) ve Zeynep (18) ile Cumhuriyet Meydanı'na gelen 45 yaşındaki Ali Tokluman, yürüyüşe başlamadan önce ailesiyle basın açıklaması yaptı.

Kayseri'de başlattıkları yolculuklarını bir şekilde Gazze'de sonlandıracaklarını belirten Tokluman, "Şimdi yola çıkıyoruz, güzergahımız Kayseri İncesu, Yeşilhisar, Niğde, Adana ve İskenderun Hatay. Burada, Türkiye'deki yolculuğumuz sonlanacak. Ondan sonra kara, hava, deniz, hangi yol bize açık görülürse o şekilde Gazze'ye geçeceğiz" dedi.

Günde 25-30 kilometre yürümeyi hedeflediklerini, bu tempoyla yaklaşık 136 günde Hatay'a ulaşabileceklerini kaydeden Tokluman, her türlü tedbiri aldıklarını, seyahat sırasında nelerle karşılaştıklarını insanların, "Gazze'ye Yürüyoruz" Facebook sayfasından takip edebileceklerini ifade etti.
İzlenme : 9120 | Puan : 3.6
Süre: 02:45 | Tarih : 22.07.2014
Etiketler : ali tokluman gazzeye yürüyen adam gazzeye yürüyenler
URL      :
Yorumlar
Yazan : df |Tarih : 22.07.2014
Allah sizden razı olsun, çok teşekkürler. İnşallah sayınız artar. Bizde katılmak isterdik ama.. :/

Yazan : mehmet kunt |Tarih : 22.07.2014
allah yardımcınız olsun yolunuz açık olsun yoculugunuz mübarek olsun filistinli kardeşlerimize zafer getirsin inşaallah

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar