Puan Ver:
Açıklama :

İsviçreli fotoğrafçı Martin Nyfeler, anne fille yavru filin ölüm kalım savaşını böyle görüntüledi.Ana fil ilk hamlede kendisini siper ederek yavruyu kurtardı ama kendi hortumunu kaptırdı. Anne fili bu kez yavrusu hayata döndürdü.Uzun bir uğraştan sonra ana fil, timsahı var gücüyle suyun dışına çekerek yavrusunun tekmeleriyle sersemleştirdi.
Olan biteni annesinin arkasına gizlenerek izleyen yavru fil daha sonra timsahın üzerine çıkınca annesini kurtardı.
Geçtiğimiz ay ise benzer görüntüler bu kez yavru bir filin başına gelmişti. Güney Afrika'da bir yavru fil su içmek için sürüsünden uzaklaşarak bir göletin kıyısına yaklaştı ancak yaprakların arasına gizlenmiş bir timsah sudan fırlayarak filin hortumunu yakaladı.

Yavru fil kendini kurtarmaya çalışırken timsah da onu suya doğru çekmeye başladı. Yavrunun yardım çığlıklarını duyan diğer filler, ayaklarını yere vurarak timsahı korkutup yavruyu kurtardı. Diğer filler saldırıdan sonra bir süre yavru filin yanında kaldı, iyi olduğunu anladıktan sonra ailecek yollarına devam ettiler.

Avcıyken av olan timsah! Bir su aygırı sürüsü içindeki yavruyu gözüne kestiren timsah, kestirme olarak diğer su aygırlarının üzerinde yürüyerek avına yaklaşmaya başladı. Ancak kızgın su aygırları, timsaha bu şansı tanımadı.
Avcıyken av olan timsah, su aygırının devasa çenesinin arasında kaldı.
Çırpına çırpına son anda kurtulmaya çalışan timsah, canından oldu.
Timsahın bu son hatası, Çek fotoğrafçı Vaclav Silha tarafından görüntülendi. Olay Tanzanya'daki Serengeti Milli Parkı'ndan geçen Nil Nehri'nde yaşandı.
Su aygırları, yavrularının tehdit altında olduğunu düşündüğünde çok saldırganlaşıyor. Hantal görüntülerine rağmen, en 'asabi' hayvanlardan olan su aygırları, çenelerinin arasına aldıkları düşmanlarına birkaç tona varan basınç uygulayıp adeta kemiklerini öğütebiliyorlar.(Kaynak: Haber7)


İzlenme : 35501 | Puan : 3.4
Süre: | Tarih : 22.11.2010
Etiketler : timsah fil yavru fil kurtarma vahşi doğa teknoloji bilgisayar cep telefonu avea
URL      :
Yorumlar
Yazan : nazmibarutcu |Tarih : 06.12.2010
hayret ba

Yazan : volkan çevik |Tarih : 02.12.2010
yaşam la ölümün kıyısında bir hayat bu tüm canlı lar için geçerlidir her canlı yavrusunu korumak amaçlı bu kadar saldırgan olabilir ölmemek için öldürüyorlar bu doğanın kanunu::: bu kareleri yakalamak ta çok büyük bir uğraş gerektirir bu foto ları çeken değerli fotoğrafcı MARTİN NYFELER tebrik ederim

Yazan : BURCU KILIÇ |Tarih : 28.11.2010
ALLAH'ın yarattığı herşeyde sayısız hikmetler ve güzellikler var.şüphesiz hepsi ibret alalım diye.Kalksın mezarından darwin de görsün bu muhteşem fedakarlıkları.ALLAH'ın izni olmadan bir yaprak bile düşmezken ne kadar mucizelerin içinde yaşayıpta ne kadar kör olduğumuzu gözümüze sokan bir ibretlik tablosu.

Yazan : Jeff Hardy |Tarih : 28.11.2010
very nice twill

Yazan : ibrahim halil |Tarih : 28.11.2010
Çok güzel yakalanmış anlar

Yazan : ismail korkmaz |Tarih : 23.11.2010
yaw bu inanilmaz bir sey ama allahin yapamiyacagi hic bir sey yoktur!

Yazan : ÖMER ÖZKAN |Tarih : 22.11.2010
çok güzel resimler çekimler muhteşem very good

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar