Puan Ver:
Açıklama :

Önümüzdeki yıldan itibaren tüm cep telefonlarında kullanılabilecek tek bir şarj aletinin kullanıma sunulacağı bildirildi.


Dünyanın farklı ülkelerindeki yüz milyonlarca cep telefonu kullanıcısı tarafından uzun süreden beri beklenen ortak şarj aleti nihayet gerçek oluyor.

Uluslararası Cep Telefonu Üreticileri ve Telekom Şirketleri Platformu (OMTP) önümüzdeki yıldan itibaren bütün cep telefonlarında kullanılabilecek tek bir şarj aletinin kullanıma sunulacağını bildirdi.

CHA'nın haberine göre dev cep telefonu üreticilerinin yanı sıra uluslararası telekomünikasyon firmaları tarafından da desteklenen projenin cep telefonu kullanıcıları için büyük bir kolaylık sağlaması bekleniyor.

Yeni şarj aletinin usb girişli olacağı öğrenildi. Uzmanlar söz konusu projenin milyonlarca Euro değerinde tasarruf sağlayacağını ifade ediyor.


Avrupa'dan Projeye Onay

Ortak şarj cihazı projesi Avrupa Birliği'nin standartlardan sorumlu organizasyonu CENELEG tarafından da onaylandı.

Danimarka Standartları Enstitüsü kararı büyük bir başarı olarak değerlendirdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Danimarka Standartları Enstitüsü danışmanlarından Christian Verholt, "Ortak şarj aleti sadece müşteriler için değil aynı zamanda çevre için de büyük bir iyilik olacak" dedi. (Haber7)


İzlenme : 5479 | Puan : 3.1
Süre: - | Tarih : 21.11.2010
Etiketler : teknoloji alışveriş cep telefonu bilgisayar laptop ipad otomobil forex şarj
URL      :
Yorumlar
Yazan : recep |Tarih : 01.12.2010
hele şükür ancakmı akıllarına geldi ortakkulanılacak bir şey yapmak düşünenler mutlaka telefon şarjlarını biryerlerde unut muşlardır da ondan akıletmişlerdir yinede çok güzelbir düşünce heryerde herkesin wc yi kullanabilmesi gibi.

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar