Puan Ver:
Açıklama : Mavi Marmara şehitlerinden Furkan Doğan'ın akrabası 75 yaşındaki Mustafa dedenin, Filistinli kahraman Ahed Tamimi'yle buluşma anı duygu dolu anlara sahne oldu.

"Ahed Tamimi'yi nasıl tanıdığımızı izlemek için buraya tıklayın: İsrail Askerlerine kafa tutan Filistinli kız Ahed Tamimi "

İstanbul'da Bahçelievler'de ikamet eden Kayserili 75 yaşındaki Mustafa Kaya, Ahed Tamimi'nin Başakşehir'e geleceğini öğrendi ve yine Mavi Marmara şehitlerinden olan Cevdet Kılıçlar'ın isminin verildiği bilgievine geldi.

Ahed Tamimi ile ilk karşılaştığı anda ‘Ellerine sağlık kuzum, sen dünyayı fethettin' diyerek sarılması anı, o sırada Başakşehir Belediyesi Cevdet Kılıçlar Bilgievi'ndeki herkesin gözlerini yaşarttı.

‘Sen hiç birimizin yapamadığını yaptın. Sen küçüksün ama kalbin büyük. Ben de bu yaşıma rağmen gidip İsrail askerleriyle savaşmak isterim' diyen Mustafa Kaya, ayrıca İsrail askerleri tarafından Mavi Marmara Gemisi'nde şehit edilen Furkan Doğan'ın da hemşehrisi olduğunu söyledi.

 Mustafa Kaya ‘Bu cesur kızın Başakşehir'e geleceğini bilbordlardan öğrendim, belediyeyi arayarak bilgi aldım, koşarak yanına geldim. Allah'ıma şükürler olsun gördüm ve kalbime bastım' dedi.

Kalp hastası olan ve yaşadıkları karşısında daha fazla ayakta duramayarak ve olduğu yere oturan Mustafa Kaya'ya ilk müdahale de Ahed Tamimi'den geldi. (Kaynak: Haber7)

İzlenme : 3743 | Puan : 3.2
Süre: 02:23 | Tarih : 26.12.2012
Etiketler : furkan doğanın babası ahed tamimi
URL      :
Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur ve yorumunu gönder.

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar