Puan Ver:
Açıklama :Mavi Marmara'ya saldıran İsrail askerlerini su sıkarak engellemeye çalışan ve aldığı darbeyle üst güverteden düşerek ağır yaralanan Uğur Süleyman Söylemez, 146 gündür Atatürk Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında... Söylemez tüm Müslümanların duasını bekliyor.

Kenan Kıran'ın haberi

Gazze'ye yardım götüren ve siyonist İsrail ordusunun saldırısında Mavi Marmara gemisinde yaralanan Uğur Süleyman Söylemez'in yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. 31 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleşen saldırıda, İsrail askerlerini su sıkarak engellemeye çalışan ve aldığı darbeyle üst güverteden düşerek ağır yaralanan Uğur Süleyman Söylemez, 146 gündür Ankara Atatürk Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında bulunuyor. Saldırıda ağır yararlanan ve hastanede üst üste 3 ameliyat geçiren İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (İLKAV) Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu üyesi Uğur Süleyman Söylemez, Gazze filosuna Ankara'dan katılmıştı. Söylemez, İslami duyarlığa sahip kişilerin sorunlarını çözmek için uğraşması ve eylemlere katılarak zulme karşı çıkmasıyla hatırlanıyor.

"ŞEHADET AYETLERİNDE RENGİ DEĞİŞİRDİ"   

Uğur Süleyman Söylemez'in yakın arkadaşı Osman Yıldız, kendisiyle Kur'an-ı Kerim ve tefsir çalışmalarında bulunduğunu belirterek, "Kur'an çalışmasında, şehadetlerle ilgili ayetler geldiği zaman ben onun renginin değiştiğini, duygulandığına çok şahit oldum" dedi.


Söylemez'in emin bir insan olduğunu kaydeden Osman Yıldız, "Borçlarına, ödemelerine dakika dakikasına uyardı. Hatta bir keresinde çok sıkışmıştı. Borçları vardı, ödeme noktasında çok zorlanıyordu. Evini satışa çıkardı ve borçlarını ödedi. Randevularına 10 dakika önce gelirdi. Kendisiyle tefsir, Kur'an ve meal çalışmaları yaptık. İnandığı değerlerden kesinlikle taviz vermez, Kur'an ayetlerini hayata geçirmek için aciliyet gösterirdi. Köylere kadar gider, infakta bulunurdu. Birlikte seyahatlerimiz olurdu. Nerede fakir ve yardıma muhtaç bir insan varsa, geri dönüş parasını düşünmeden infakta bulunurdu. Kur'an çalışmasında, şehadetlerle ilgili ayetler geldiği zaman ben onun renginin değiştiğine, duygulandığına çok şahit olmuş insanım. Allah'a vermiş olduğu sözü yerine getirme, şehadete erme gayreti içerisinde bir insandı. Yaşayarak, arzulayarak ve gayret ederek bu çaba içerisinde oldu. Tevhidi bilince sahip birisiydi. Dönem dönem telefonlara sarılır, Müslümanları arardı, Müslümanların halini ve hatrını sorardı ve ziyaret ederdi" diye konuştu.


DEĞİRMENCİ: "ÖNCÜLERDEN OLDUN, ÖNCÜLÜK ETTİN"

Haksöz Dergisi yazarı Ali Değirmenci, yakın arkadaşı Uğur Süleyman Söylemez'in tanıklığına tanık olduğunu belirterek, "Açtığın dostluk kucağına tanığız. Cömertliğine ve çalışkanlığına tanığız. Hiçbir dersi kaçırmazdın, hiçbir sohbeti. Kimseyi incittiğini görmedik. Şimdi, onlarca iyilik ve güzellik demeti, erdem ve dostluk yumağı kaldı senden geriye. Sakince konuşur, dikkatle dinlerdin. Güzelce söz alır, kısa ve öz konuşurdun. Gücün yettiğince bütün eylemlere, etkinliklere katılırdın. Şimdi sen sabikundan oldun. Öncülerden oldun, öncülük ettin" dedi. (Yeni Akit-Haber7) www.ilahisevenler.com


İzlenme : 5976 | Puan : 2.0
Süre: - | Tarih : 24.10.2010
Etiketler : uğur süleyman söylemez mavi marmara gazisi atatürk araştırma hastanesi son durumu
URL      :
Yorumlar
Yazan : RAMAZAN SERTKAYA |Tarih : 27.10.2010
Allah yar ve yardımcın olsun sayın Uğur Süleyman Söylemez.Kardeşim Allah acil şifalar versin bir an önce iyileşip müslümanların dertlerine yoksulların yardımına koşman dileğiyle.

Yazan : erkan aslantekin |Tarih : 24.10.2010
ALLAH acil şifalar versin

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar